Optické sítě - návrh/realizace

V optické síti se informace šíří z jednoho místa do druhého pomocí světla ve skleněném vlákně. Přenášeným signálem mohou být data, obraz, hlas, atd.. Optická vlákna mají daleko větší možnosti přenosu dat, než je tomu u metalické kabeláže. Na rozdíl od ní mají optická vlákna větší šířku pásma a přenos dat na větší vzdálenosti za kratší dobu než je tomu u metalické kabeláže.

Dnes se již stává standardem používání optických sítí nejen v průmyslu, ale i v domácnostech (sledování televize, rychlé připojení k internetu apod.).

Optická kabeláž je optimální nejen pro propojení např. počítačových sítí, telefonních ústředen, kabelové televize, ale nyní se již běžně používá např. pro zabezpečovací, kamerové a další bezpečnostní systémy.

Mezi hlavní výhody optických vláken patří vysoká životnost, odolnost vůči elektrickému a magnetickému rušení, vysoká přenosová kapacita a v dnešní době cenově srovnatelné podmínky s metalickou kabeláží.

Potřebujete ve Vaší společnosti rozvést optiku a propojit aktivní prvky či servery ? Navrhneme Vám optickou síť od A do Z. Umíme pracovat se single-mode, multi-mode vlákny. Aktivní i pasivní technologie (G-PON, E-PON).

Máme vlastní svářečky i OTDR pro měření útlumu / dohledání přerušeného kabelu.

 

Poptávkový formulář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Dalším používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich zpracováním, používáním a uchování. Více informací naleznete zde.