Repasované PC a notebooky

Ne každý člověk má v dnešní době dostatečné finanční prostředky, aby si mohl koupit zcela nový notebook za desítky tisíc. Ve většině případů ani plně nevyužijí stále vyšší procesorový výkon, jež současná generace noteboků nabízí. Co se však vyvíjí opačným směrem je kvalita zpracování nejlevnějších plastových počítačů koncipovaných na délku životnosti těsně po dvouroční záruční době (někdy i dříve). Zde se nabízí pouvažovat po koupi repasovaného počítače v kategorii business nabízející neporovnatelnou kvalitu zpracování a použitých materiálů, avšak se zcela dostačujícím výkonem pro většinu současných uživatelů.

Co je to repasovaný počítač?

Za repasované počítače jsou zpravidla považovány služební manažerské notebooky z velkých korporací, především bank, pojišťoven apod., které během pravidelných krátkých intervalů (závisí na dobu odpisů) obměňuji (modernizují) výpočetní techniku. Tyto vyřazené notebooky nejvyšších tříd jsou konstruovány na mnohem delší životnost, proto jsou dále ve velkých dodávkách odkupovány specializovanými firmami. Takové notebooky projdou kontrolními testovacími procesy a jsou vyčištěny. Vadné komponenty jsou vyřazeny a nahrazeny plně funkčními.

Zajímavostí je také procento reklamovaných repasovaných počítačů, které je v porovnání s novými modely mnohem menší. Je to dáno jejich zaměření na velmi náročnou korporátní klientelu, a proto jsou notebooky konstruovány na vysoké úrovni a jsou spolehlivější. Tomu také odpovídaly ceny nových pracovních počítačů pohybující se v řádech minimálně trojnásobku běžných klasických spotřebních low-end modelů.

V komparaci s automobilovým průmyslem lze ZJEDNODUŠENĚ aplikovat stav výběru mezi ojetým vozem a novým. Nároční zákazníci s omezenými financemi většinou raději koupí ojetý prémiový vůz (Audi, BMW, Mercedes-Benz apod.) za původně více než milionové částky na úkor nových vozů nižší střední třídy za cenu do půl milionů korun. Pár let ojetý luxusní vůz je totiž ve srovnání s nižšími řadami kvalitněji konstruován a je obecně spolehlivější, avšak za podobnou nebo nižší cenu. Pocit z používání je totiž neporovnatelný.

Jaký je rozdíl mezi repasovaným počítačem a notebookem z bazaru?

Počítače prodávané v bazarech nebo na inzerát jsou použitým zbožím, které zpravidla neprochází žádnou technickou kontrolou a vnitřním pročištěním. Zejména v případě prodeje na inzerát může jít o zboží, které původní majitel prodává, protože se na něm začínají projevovat vady a on se ho snaží zbavit dřív, než přestane fungovat úplně. Problematická je v takovém případě hlavně reklamace vadného přístroje a hrozba nákladů na opravu. Na počítače zakoupené na inzerát nebo na aukčních serverech není zpravidla poskytována žádná záruka. Zatímco za prodejem repasované techniky stojí firma (i zde se vyplatí vybírat pouze kvalitní firmy), u které lze bezproblémově uplatnit záruku. Některé kvalitnější firmy nabízí v průběhu, kdy je repasovaný notebook na reklamaci, možnost bezplatného zapůjčení náhradního počítače.

Námi nabízené počítače navíc prochází více procesy kontroly. Už při nákupu použité techniky u velkých firem se snažíme vybírat pouze tzv. „áčkové“ kusy. Může se však stát, že se objeví součástí várky i nějaký ten vadný kus. To zjistíme následnou druhou kontrolou. Každý počítač, který přijde do naší firmy je totiž individuálně testován jak po hardwarové stránce, tak i softwarově a je důkladně vyčištěn. Díly, které se při testování projeví jako vadné, jsou ihned nahrazeny bezproblémovými. Na námi nabízené zboží je poskytována záruka, takže v případě, že by něco přestalo fungovat, nemusíte se bát, že zůstanete bez počítače.

Komu se vyplatí koupit repasovaný počítač?

Koupi repasovaného počítače stejně jako koupi jiného produktu významně závisí na konkrétních preferencích každého uživatele. Pokud očekáváte kvalitně zpracovaný notebook, který vydrží i hrubější zacházení, a který v mnoha ohledech vydrží mnohem déle než nové levné low-end modely, repasovaný notebook bude pro Vás vhodnější. Kvalitní kovová konstrukce a nadstandardní řešení v podobě např. dokovací stanice nemůže nový levný notebook nikdy nabídnout. Pro běžnou kancelářskou práci a prohlížení webových stránek jsou rychlostně zcela srovnatelné s novými notebooky střední kategorie. Po levném upgradu operační paměti RAM a pevného disku (HDD za SSD) lze rychlostně srovnat i s aktuálními notebooky s cenovkou 20 000Kč a výše.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Dalším používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich zpracováním, používáním a uchování. Více informací naleznete zde.